top of page

İstanbul Hazır Rulo Çim (Süper Karışım)

Yeşillendirme çalışmalarının en önemli unsurlarından biri olan çimlendirmede, teknolojinin son ürünlerinden biri olan istanbul  hazır rulo çim uygulamaları, firmamız garantisi ile yapılmaktadır. Önce geniş bir arazide çeşitli çim tohumlarının bir arada ekilmesiyle oluşturulan, sıkı bir şekilde sulanan ve hazır duruma geldiğinde halı şeklinde dipten kesilerek müşterilerin istediği alanlara ekilen hazır rulo çim, toplamda 6 ile 8 ay arasında hazır hale gelmektedir.

 

 

istanbul Hazır rulo çim dendiğinde akla ilk gelen suni olduğudur ancak bu yanlış bir düşüncedir. istanbul Hazır rulo çim, önceden yetiştirilen gayet doğal bir çimdir. Uygulanma olarak başka bir yerde ekilip yetiştirildiği ve sonra kesilerek farklı alana ekildiği için bu adı almıştır. Toprağa 15-20 cm uzunluğunda kök salan ve düzenli olarak sulandığında uzun yıllar dayanabilen hazır rulo çimler, 1 metrekare olarak kesilir. Bunun sebebi bir metrekarelik çimin 5 cm kalınlığında kesildiğinde kökü, toprağı ve sulu yapısı ile birlikte 30 kg ağırlığında olması ve bu ağırlığın nakliye için uygun ağırlık olmasıdır.

İstanbul Rulo Çim

istanbulda bahçeleri bulunan Müşterilerimizin büyük çoğunluğu ilk çim uygulamaları için en fazla rulo çim istanbul olarak arama yapmaktalar. Birçok firma içinde, deneyimli ve işini takip edebilen, iş sonunda bile ürününü sahiplenebilen firma bulma arayışında oldukları için, bizimle karşılaştıklarında hedefi 12’den vururlar. Firmamızın benimsediği iş felsefesi, dürüstlük ve işi sahiplenme temeline dayandığı için müşteri memnuniyeti kolaylıkla sağlanabilmektedir.

hazır çim istanbul  firmaları içinde adından sıkça bahsettiren ve yaptığı kaliteli işler nedeniyle iş yoğunluğu günden güne artan firmamız, yeşillendirme çalışmalarının aranılan isimlerinden birisidir. Bilimsel yaklaşımıyla zirai faaliyetlerde çığır açan firmamızın çeşitli ürünlerde kaliteli sonuçlar alması, günden güne büyümesine neden olmaktadır.

istanbul Rulo Çim Nasıl Döşenir

istanbul ilinde Hazır rulo çim uygulaması yaptırmak isteyen müşterilerimizin, iş öncesi öğrenmek istediği konuların başında rulo çim nasıl döşenir konusu bulunur. Öncelikle bilinmesi gereken ilk şey; yetiştirildiği yerde kesilen çimin bir gün içerisinde uygulanması yani yeni yerine tekrar ekilmesi gerekir. 24 saat içinde gerçek yapısını kaybetmeden yeni yerine serilen çimler uzun yıllar kullanılabilir.

Rulo çim nasıl döşenir konusunun en önemli detaylarından biri de, sermeden önce alt tarafta kalacak toprağın, daha önceden elenmiş gübreli toprak olmasına dikkat edilmesidir. 5 cm köküyle serilen çimlerin kalıcı olabilmesi için daha da aşağılara kök salması ve toprağı tutması gerekir. Bunun için de en elverişli toprak, yumuşak ve elenmiş topraktır. Bu toprak el silindiri kullanılarak sıkılaştırılmalı gerçek bir düzlem elde edilmelidir.

Yan yana boşluk bırakmadan serilen hazır çimlerin üzerinden de silindir kullanılarak baskılama işlemi gerçekleştirilmelidir. Bunun sebebi hazır çimin alttaki toprağa sıkı sıkıya tutunmasıdır. Hemen ardından yetiştirildiği yerin imkanlarını oluşturmak için bolca sulanmalıdır. Bu şekilde rulo çim nasıl döşenir sorusunu da cevaplamış olduk.

 

istanbul Hazır Çim Fiyatları

İyi bir uygulama ve profesyonel ellerle serilen çimler en az 15 yıl dayanabildiği için, hazır çim fiyatları iyi bir yatırım olarak değerlendirilir. Özellikle yaz aylarında düzenli sulanır ve zeminde 5 cm kalacak şekilde biçilirse uzun yıllar yeşilin keyfini çıkarabilirsiniz. Hazır çim sabahları erken saatte biçilmelidir. Akşam güneş battıktan sonra sulanmalıdır.

istanbul Hazır çim fiyatları konusunda düşünceli olan müşterilerimize, faydalarını ve sonuçlarını anlattığımızda, diğer seçeneklere kıyasla daha makul bir fiyatın ortaya çıktığını görmektedirler. Yapılan bu yatırımın peyzaj düzenlemesi olarak değerlendirilmesi gerektiği, sosyal alan ve yeşil alan olarak kullanılabileceği ifade edildiğinde, beton yapıların içinde huzur verici bir yeşillik sunduğu düşünüldüğünde karar vermek daha da kolaylaşmaktadır.

hazır çim
bottom of page