top of page

Hazır çimin, ekme çime göre avantajları nelerdir?

Güncelleme tarihi: 29 Oca 2020

Hazır çimler 8 aydan önce hasat edilmez. Bu süre zarfında düzenli profesyonel bakım ve kullanılan 1.sınıf ürünler neticesi hastalıksız, güçlü kök yapısı ile adaptasyon kabiliyeti yüksek, çimler elde edilir. Ayrıca hazır çim bahçenizi saatler içerisinde yeşillendirerek görmek istediğiniz ortamı kolayca yaratabilir.

Oysa ekme yönteminde kullanacağınız tohumdan tutun uygulama ve bakım yöntemlerine kadar pek çok konuda gerek bilgi yetersizliği, gerek alet ekipman yetersizliği gerekse de zaman yetersizliğinden çoğu zaman istenilen sonuçlar elde edilemez. Kalite hazır çime göre çok düşük kalır.


Maliyet konusunda ilk bakışta ekme yöntemi uygun görünse de hazır çimin 8 ayda hasat edilip size gönderildiğini düşünecek olursanız, ekme yönteminde 8ay boyunca yapılacak bakım (gübre, su, iş gücü vs.) masrafları maliyeti hazır çim maliyetinin kat ve kat üstüne çıkarmaktadır.

Hazır çimler, çok büyük alanlarda profesyonel ekipman ve görevlilerce yetiştirildiğinden bakım masrafları düşmekte, bu da son kullanıcı için hazır çimi ekme çime göre çok daha cazip hale getirmektedir.

 
29 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


bottom of page